Kellari 7

Kellari 7                                                     116.900,- Kč (bez DPH)

Prostorný a estetický sklep Kolomaki Kellari 7 je vybaven klasickými schody pro pohodlný sestup. 

 Kvůli částečnému zapuštění sklepa do země není nutný odvoz nadbytečné půdy během instalace.

  Dvanáct velkých polic po obvodu sklepa o rozloze až 8 m2 a skladovací objem Výroba sklepů Kellari se provádí podle mnohem přísnějších evropských DVS protokolů Německé svařovací asociace.

   Hlavním materiálem sklepa je homogenní polypropylen. Na rozdíl od nízkotlakého polyethylenu deformovatelného statickým zatížením, český polypropylen dokonale "drží" formu, zajišťuje pevnost sváru v 98% počáteční pevnosti a je estetičtější.

  Sklep Kolomaki Kellari 7 je vyroben ve formě válce. Kromě toho je tělo zesíleno vnitřním vyztužujícím rámem - profilované police horizontálně uložené na svislých výztuhách. Válcová forma výrazně převyšuje pevnost nádrží obdélníkové konstrukce.

  Dno sklepa Kolomaki Kellari 7 je vyrobeno ze dvou vrstev, jelikož prochází maximálním napětím v důsledku tlaku podzemní vody (až 3 MPa a více). Dvojvrstvá základna pracovní komory je vyrobena z polypropylenových desek s vyvinutým vnějším opracováním o celkové tloušťce 80 mm a s druhou vrstvou homogenního kopolymeru polypropylenu o tloušťce 8 až 10 mm.

   Vzhledem k vypočítanému návrhu sklepa Kolomaki Kellari 7, nevyžaduje během montáže betonovou ochranu a může být upevněn v zemi jednoduchým ukotvením.

Vybavení sklepa Kellari 7

 1. Pracovní prostor 1,80 m, průměr 1,90 m
 2. Pohodlné schodiště
 3. Čtyři police po celém obvodu sklepa pro umístění potravin a tekutin např. zavařenin, kompotů, ovoce, zeleniny, vína...
 4. Systém přirozeného oběhu vzduchu pomocí ventilace, kterou si můžete jednoduše regulovat.

Technická specifikace

Rozměry pracovní komory

1.900 x 1.800 mm

Celkové rozměry (d*š*v)

2.830 x 2.000 x 3.020 mm

Objem komory

4,8 m3

Rozměry vstupního otvoru, průměr * výška

660 x 1.400 mm

Počet polic 

12

Schody 

Klasické schodiště

Přírodní větrání

Ano

Tloušťka dna

88 mm

Hmotnost

435 kg

Dodatečné vybavení:

Kotvící desky (2 ks) + lano

Rozměry kotvících desek

1.000 x 500 mm

Hmotnost každé desky

4 kg

Délka lana

12 m


Služby

   Používané odvzdušňovací trubky musí mít průřez nejméně 100 mm. Ventilační potrubí musí být bez ohybů a horizontálních úseků a umístěno na střeše nad hřebenem budovy. Napájecí potrubí by mělo být umístěno ve výšce nejméně 300 mm od povrchu země. Při instalaci sklepa vně budovy by mělo být možné, aby se dosáhl maximální výškový rozdíl mezi přítokem a odtokem vzduchu.

   Životnost plastových částí sklepa je minimálně 25 let. Zaručená životnost sklepa je 5 let od okamžiku instalace (v případě neoznačení v záruční knížce - 5 let od okamžiku prodeje sklepa).

Doporučení při používání

▪ Kolomaki Kellari sklep je vyroben z plastu odolného proti opotřebení, který není náchylný k hnilobě a oxidaci. Stěny a police sklepa nevyžadují speciální ošetření.

▪ Během provozu je možné povrchy očistit šetrnými čisticími prostředky.

▪ Používejte s opatrností schody.

▪ Při nakládání nebo vykládání různorodého zboží a materiálu buďte opatrní, proveďte tuto práci s další osobou.

▪ Neházejte na dno těžké předměty, aby nedošlo k poškození dna sklepa.


Montáž

 1. Připravte základní výkop specifikovaných rozměrů. Při instalaci standardního vybavení by hloubka výkopu měla být o 250 mm nižší než výška sklepa a o 500 mm větší a delší než základna sklepa.
 2. Umístěte sklep na zhutněnou a vyrovnanou základnu. Doporučuje se nasypat písková vrstva pod základnou.
 3. Zkontrolujte, zda sklep byl umístěn svisle v základové jámě.
 4. V případě instalace sklepa v lokalitě s vysokou úrovní podzemní vody se doporučuje používat kotvící desky a popruhy pro dodatečnou ochranu zařízení před tlakem na povrch. Doporučujeme používat sadu plastových kotevních desek vyrobených společností Kolomaki. Umístěte a upevněte kotvící desku podle schématu zapojení.
 5. Sklep začněte napouštět vodou a postupně obsypte kačírkem za pomoci hutnění bez mechanizace až do úplného napuštění a obsypu.
 6. Připojte ventilační potrubí k potrubí umístěného na stropě pracovní komory sklepa.
 7. Po vyčerpání vody vytřete vnitřní prostor sklepa suchým hadříkem.

Dodržujte bezpečnostní předpisy!

Více informací najdete v záložce KE STAŽENÍ.